Místo klíče mobil nebo čtečka otisků. Dveře se dají zavírat chytře

Inteligentní technologie jsou všude kolem nás a také je už hojně využíváme. Patří mezi ně i chytré zámky. Pomáhají v situacích, kdy řešíme ztracené, zapomenuté či zabouchnuté klíče a musíme volat drahou zámečnickou pohotovost, abychom se vůbec dostali domů.

„Chytré zámky představují nový způsob zamykání a odemykání domu, místo klasického klíče použijete mobil, čtečku otisku prstů nebo dálkový ovladač. Usnadníte si tak život v řadě typických situací. Například už nebudete muset hledat klíče zapadlé na dně nákupní tašky nebo v kabelce. Zámek využijete i ve chvíli, kdy chcete do domu pustit paní na úklid nebo na hlídání. Můžete jim nastavit časově omezený přístup do vašeho domu a jejich vstup snadno zkontrolovat pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu,“ vysvětluje fungování chytrých zámků Jan Pospíchal ze společnosti Mul-T-Lock.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3807533/embedded

Trend chytrých zámků v Česku sílí. Nejsou jen komfortní, ale také bezpečné, protože v sobě kombinují výhody klasického mechanického zabezpečení a moderních technologií.

Jan Pospíchal na příkladu popisuje, co také chytrý zámek dokáže: „Automaticky zamkne pokaždé, když zavřete dveře. Už se tedy nemusíte vracet z chaty kvůli nejistotě, zda máte doma opravdu zamčeno. Chytrý zámek za vás bude jednat i v situacích, kdy skutečně zapomenete zamknout a necháte dům omylem volně přístupný zlodějům.“

Chytrý zámek spadá do nejvyšší, tedy 4. bezpečnostní kategorie a je uznáván i pojišťovnami.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s