Jde to i bez klíče. Elektronické zámky SmartAir nebo Linus vám usnadní život

Používat místo klasických klíčů elektronické přístupové systémy má řadu výhod. V tomto článku si některé z nich představíme na čipovém systému SmartAir od firmy Mul-T-Lock a na elektronickém zámku Linus od společnosti Yale. Oba zámky jsou jsou vhodné pro bytové domy a menší či střední firmy, kde je nejčastěji montujeme.

Základní princip elektronických zámků, trendu posledních let, netřeba příliš obšírně představovat. Elektronický zámek se umístí na stávající cylindrickou vložku, která ale musí být ve většině případů vybavena tzv. prostupovou spojkou. Tedy tak, aby šlo klíčem otočit a zámek otevřít i pokud je z druhé strany dveří zasunutý klíč. Pak už místo klíčem ovládáte přístup do objektu pomocí karty, čipu nebo například chytrého telefonu nebo hodinek.

o

Jak vidíte, moderní elektronická klika SmartAir je velmi nenápadná


SmartAir

Prvním systémem, který si dnes představíme, je SmartAir. Kavan většinou montuje tento čipový elektronický zámek v kombinaci se samozamykacím zámkem. Ten, jak název napovídá, po zavření dveří umožňuje rovnou jejich uzamčení. Odemknout pak můžete pomocí již zmíněného čipu nebo klávesnice, na které zadáte PIN. Čtečka čipů i klávesnice mohou být umístěny na těle kování (řídicí jednotka je uvnitř krytu), nebo je možné je umístit externě na zeď poblíž. Záleží, co vám více vyhovuje. V prvním případě si instalace nevyžaduje žádnou kabeláž navíc.

Čip MiFare 4K toho umí na to, jak je malý, poměrně mnoho. Na rozdíl od levných variant čipů na bázi 125 KHz nelze čip ke SmartAir (s dosud neprolomenou frekvencí 13,56 MHz) jednoduše zkopírovat. Pokud někdo nahlásí ztrátu, stačí přiložením nového ke čtečce obratem starý vymazat. Máte tak úplnou kontrolu nad tím, kdo vám chodí po domě.

Na jeden zámek se dá použít celkově až 1500 čipů, můžete určovat úrovně přístupu pro jednotlivé uživatele, pokud používáte SmartAir na více dveřích v objektu nebo třeba nastavit čas, po který jsou čipy aktivní. V případě potřeby je možné obdržet výpis poslední tisícovky vstupů. Baterie vydrží až tři roky, preventivně ji doporučujeme měnit jednou za rok.

Více o čipovém systému SmartAir zjistíte ve videu, nebo na našem webu.


Linus

Elektronický zámek Linus oceníte především ve chvíli, kdy potřebujete někomu odemknout na dálku, a to doslova odkudkoli (kde je mobilní signál nebo internet, abychom byli přesní). Linus se ovládá prostřednictvím chytrého mobilního telefonu, nebo případně bezdrátové klávesnice s možností zadání unikátního kódu každému uživateli. Konkrétně v aplikaci vidíte, kdo kdy dveřmi prošel.

Elegantní zámek Linus

V praxi tedy, pokud jste například poskytovatel sdíleného bydlení, může Linus fungovat následovně: jako majitel s veškerými právy zadáváte v aplikaci kódy pro jednotlivé ubytované. Vidíte, v kolik hodin byl kód použitý pro otevření dveří. V případě, že na místo dorazí například údržbář nebo uklízečka a nechcete jim sdělovat kód, můžete jim na dálku dveře otevřít přes aplikaci. Stejně tak zkontrolovat, zda jste zamkli dveře a podobně.

Oceníte jistě snadnou montáž bez nutnosti složitého vrtání, a například funkci automatického uzamknutí zámku po zavření dveří. Jednou z výhod je také možnost nastavit hlasové ovládání. Ke vzdálenému ovládání je potřeba zařízení, které se vyrábí k tomuto zámku pod jménem Wi-Fi Bridge, díky kterému můžete vzdáleně zařídit to, kvůli čemu jindy musíte urazit spoustu kilometrů. Linus tak efektivně šetří váš čas.

Více o zámku Linus se dozvíte z našeho videa, nebo na našem webu.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s