Aby bezpečnostní dveře nevypadaly jako trezor. Dopřejte si krásné kazetování dveří

Vyladili jste interiér bytu či domu do posledního detailu a rozhodli jste se pořídit si také bezpečnostní dveře. A přichází rána: nebudou se zámky a petlicemi vypadat ty krásné dveře spíš jako ošklivý trezor? Nemusí. Sen o krásných, a přitom bezpečných dveřích může zůstat dál realitou. Každé, i historické dveře, se totiž dají zabezpečit a obložit tak, aby se jejich podoba nezměnila. Na to jsme specialisté a chceme vám ukázat, jak to děláme.

Možností, jak mít bezpečné dveře, které vám bude přitom každý závidět, je celá řada. Začneme tím, že se pochlubíme vlastní prací. Podívejte se na fotku těchto dveří – řekli byste, že takhle mohou vypadat „nedobytné“ dveře?

Na obrázku vidíte zamykání 9bodovým zámkem, zevnitř nové kazetování na původní dveře, zvenku nový fládr včetně zárubní a nadstavby.

Šikovné ruce našich techniků (a pana Ehla ze Žďáru nad Sázavou, se kterým spolupracujeme už od roku 1998), dokázaly na původní historické dveře bez citelného zásahu nainstalovat zamykání 9bodovým zámkem. Zevnitř jsme provedli nové kazetování na původní dveře a zvenku nový fládr včetně zárubní a nadstavby.

Kazetování na dveře provádíme v desítkách variant, prováděli jsme v minulosti také kazety na míru, kdy bylo zadáním vytvořit repliku stávajících dveří. A zvolit si můžete také odstín prostřednictvím moření nebo postřikem RAL.

Ukázky kazet, více na kavan.cz

Od baroka, přes klasicismus či secesi

Pro správné kazetování dveří je podle nás zásadní usilovat o přirozenost a k úpravám přistupovat s citem. Nedoporučujeme proto staré, poctivé dveře nahrazovat nutně novými. Dřevěné kazety lze totiž dát jak na nové bezpečnostní dveře, tak i na stávající dveře, například pro zakrytí vícebodového systému CR (více o něm tady). A samozřejmostí je i obložka zárubně (rám pevně umístěný ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci), která pak ladí krásně s dveřmi.

Ostatně, podívejte se sami na naše realizace:

Skromnost stranou, můžeme se pochlubit i tím, že umíme vhodně napodobit historické styly, proto se na nás obrací nejen soukromé osoby, ale máme za sebou i zakázky v historických budovách (Národní galerie, ministerstvo financí, budovat Parlamentu ČR, Malostranská beseda a další).

Další možnosti

Ne každý potřebuje kazetové dveře a ne všude jsou vhodné. Pro takové zákazníky doporučujeme dýhy a lamino desky Kronospan, které jsou vhodnou náhradou základního povrchu, ale slouží i pro ty, kteří si chtějí dopřát neobvyklou barvu nebo vzor.

Další možností je potah PVC na všechny druhy dveří. Je estetický, odolný proti povětrnosti a má omyvatelný povrch. Je vhodný pro použití v interiéru i v exteriéru.

Dveře či mříže vám nastříkáme vysoce kvalitní vypalovanou práškovou barvou dle vzorníku RAL, stačí si jen vybrat!

A v neposlední řadě provádíme také čalounění dveří koženkou + molitanovým podkladem, což je vhodné pro zakrytí vícebodového zámku nebo protihlukové vložky.

Neváhejte se na nás obrátit, Váš Kavan.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s