Pořídit nové bezpečnostní dveře, nebo upravit stávající? (díl 1.)

Co dělat, když víte jen to, že chcete mít doma bezpečnostní dveře. Připravili jsme pro vás menšího průvodce, který by vám měl při rozhodování pomoci. A předem jedna poznámka:  neznamená to nutně, že musíte kontaktovat právě firmu Kavan. I když, co si budeme nalhávat, byli bychom rádi.

Které vybrat?

Otázka, kterou prostě musíte vyřešit. Pokud totiž už nějaké dveře máte (možná totiž teprve stavíte), je tu možnost nechat je zabezpečit. Ne všechny dveře jsou na to ale ideální. Nevhodné jsou ty, které mají sníženou pevnost, jsou naštípnuté a nekvalitní.

„Často je problém u dveří, které jsou dlouhodobě namáhány například přepravou strojů nebo velkých předmětů. Dochází tam k poškození, pak doporučujeme spíš nové dveře,“ popisuje své zkušenosti Milan Kavan.

Pokud jsou dřevěné a napadené nějakým tím „broučkem“, tak jim to taky nepřidá. Každopádně jestli váháte, nemusíte kvůli tomu mít těžké spaní. Technik, se kterým se domluvíte na obhlídce (ta by měla být zdarma), vám poradí.

Zabezpečení stávajících dveří

Znáte takové ty kreslené filmy, ve kterých se někdo zamyká doma hned několika různými zámky? Tak takhle zabezpečení stávajících dveří nevypadá. Představte si to jinak: pětibodová závora, čepy perfektně zajíždějí do třmenů rozmístěných podél dveří. To už zní lépe, ne?

Zkrátka víc zámků, které si sami nainstalujete na dveře, neznamená větší bezpečnost. Jen si vytvoříte falešný pocit bezpečí. A naopak ještě snížíte zabezpečení dveří.

Jak správně podotýká Milan Kavan: „Dveře mají takovou nosnost, jako je jejich nejslabší prvek.“ Běžné dveře mají jen zámek a tři panty. Takže klasické smrkové dveře + zádlab (tedy místo, kde máte zámek) je přesně tím nejslabším místem, kam zloději přikládají páčidlo.

CR
Takto vypadá průběh při zabezpečení stávajících dvoukřídlých dveří bezpečnostní dveřní závorou (8 bodů po obvodu)

Závory

Takže tedy víme, kde je slabina. Bodů, které jistí dveře, musí být prostě víc. Potom se při použití dveřní závory síla rozloží a dveře jsou jištěné ve více bodech. Kolik je dost? Můžete mít na dveřích jednoduchou přídavnou závoru (2 body navíc), ale doporučuje se alespoň pět bodů.

Výhoda: při odemykání a zamykání se neumoříte obtěžujícím hledáním klíčů od dvou a více zámků (znáte to, že ano?), protože systém je integrovaný a vše funguje společně na jedno otočení. Více o závorách a se dozvíte z našeho videa tady od kolegy.

Kam dál? Nové bezpečnostní dveře

Jde o obsáhlé téma, tak mu věnujeme celý díl. Pokračujte tady >>

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s