Pořizujeme nové bezpečnostní dveře (2. díl)

O tom, jestli se rozhodnout pro nové, nebo raději zabezpečit stávající, jsme psali už v prvním díle našeho miniseriálu. Pro připomenutí: Ne všechny dveře jsou k zabezpečení ideální. Nevhodné jsou ty, které mají sníženou pevnost, jsou naštípnuté a nekvalitní. A vždy je nejlepší konzultovat vše s odborníkem. U Kavana je to zadarmo, a mělo by být všude.

Pojďme si říct něco o výběru nových dveří. Pro začátek by se vám mohl hodit například slovníček základních pojmů, který většina prodejců a montážníků používá. Je to jednoduché.

Rám dveří = zárubeň = futro
Jde o prvek, který musí být v pořádku a před instalací nových dveří je třeba ho zkontrolovat a případně vyměnit (starý, nevhodný, poškozený).  V běžném případě, kdy je zárubeň celistvá a rozměrové odpovídá, tak se nemusí měnit. Může se ale vyměnit za zárubeň z 2 milimetrového plechu, v místě čepu až na 4 mm síly oceli.

Dveřní uzávěr = vše dohromady
Tedy zárubeň + dveře + zámek + přídavné prvky (například kukátko). Na toto se ptejte, když se budete bavit o ceně (téma dalšího dílu).

Bezpečnostní třída = certifikace dveří 1 až 4
Nejčastěji se prodávají dveře ve 3. bezpečnostní třídě. Více o tom najdete tady.

Požární a protihluková bezpečnost
Udává, jak dlouho dveře vydrží odolávat ohni a jaký hluk dokáží tlumit.

Otevírání dovnitř/ven
Parametr dveří

Příklad

Pan Novák se rozhodne pro nové dveře. Může navštívit webové stránky Kavan a podívat se na nabídku, do firmy zavolat, případně se přijít rovnou podívat. Pokud se rozhodne využít nabídku, domluví si zaměření (zdarma, jen mimo Prahu doprava 10 Kč/km). Po zaměření se domluví instalace.

Pokud se rozhodne pan Novák například pro dveře Mul-T-Lock, získá ocelovou konstrukci s rozvorovým zámkem MUL-T-LOCK, 12+3 kotevních bodů včetně pantů a zámku. Vnitřní antikorozní a protipožární nátěr, dvanáctibodový aktivní rozvorový mechanismus, minerální vata, tři šroubovací panty přivařené na ocelovém rámu.

Vše vysvětluje a ukazuje ve videu pan Kavan.

Jak dlouho vše trvá? Pokud se nejedná o něco obzvlášť neobvyklého, je vše (včetně výměny futra dveří a úklidu) hotové za jeden den. Nemusíte tedy přes noc držet stráž u dveří s baterkou…

Cena. Téma, které si podle nás zaslouží vlastní kapitolu. Čtěte zde. Každopádně platí, že cena je vždy individuální a neradíme lidem spoléhat se jen na cenovku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s