Nekupujte si jen pocit aneb Kolik stojí nové, kvalitní, bezpečnostní dveře (3. díl)

V minulých dílech jsme se bavili o tom, jestli zabezpečit stávající dveře, nebo je vyměnit rovnou za nové.

A přiznejme si, že největší problém při výběru nových bezpečnostních dveří je cena. Tedy pro většinu lidí, kteří se snaží ušetřit. V tomto díle vám chceme předat možná na první pohled podezřelou radu: rozhodně se nevyplatí kupovat levné bezpečnostní dveře, kupte raději ty dražší. Nebudete pak litovat.

Něco o cenách

Na webu Kavan ceny u produktů nenajdete. Není to proto, že bychom se za ně styděli, nebo snad byly tak velké, že je lepší je neuvádět. To naše zkušenost s montážemi už od roku 1993 nám potvrdila, že individuální konzultace je to, co naopak lidi zklidní a dá jim při výběru pocit, že jsou pány situace. V opačném případě, kdy někdo „nastřelí“ nízkou cenu, nastupuje často salámová metoda, kdy zákazník postupně připlácí za doplňky, a protože je vše už v procesu, zaplatí na konci víc, než kolik by původně vydal jinde. Je to možná mazaná obchodní strategie, ale my to neděláme.

Čemu byste se podle nás měli (a chcete) vyhnout?

Bezpečnostní dveře, ve kterých je uvnitř polystyrén a panty, které se dají snadno vypáčit. To je příklad skutečně levných, ale lépe řečeno „laciných“ dveří. Získáte jediné – pocit, že máte doma bezpečnostní dveře. Ale ten vám zůstane jen do první návštěvy zloděje.

O co jde? Při výrobě a montáži je běžný tlak na výrobce a distributora, aby cena byla co nejnižší. To má logiku. Bohužel to vede i k případům (nechceme a nemůžeme na nikoho ukazovat, ale uveďme, že jde často o dveře, které nejsou tuzemské výroby), kdy se zamění, co bylo certifikováno a co bylo dodáno. To by mělo u zákazníka, kterému se například nabízejí dveře 3. bezpečnostní třídy za cca 20 000 Kč, vzbudit podezření. „Už jsme několikrát takovéto dveře měnili,“ říká k tomu Milan Kavan a popisuje v krátkém videu, kde je problém.

Na co si ještě dát pozor:

  • Cena na webu nemusí zahrnovat výslednou částku včetně montáže
  • Chybějící údaje o použitém materiálu k výrobě dveří
  • Ocelová konstrukce nemusí nutně znamenat, že dostanete celoocelové dveře
  • Počet zamykacích bodů (minimum je 5)

Výsledek: nemá cenu vybírat podle ceny. Co se vyplatí, je konzultovat (zadarmo) a než dát tisíce za něco, s čím budete několik let ne tolik spokojeni, tak se spolehnout na profesionální přístup, ze kterého budete mít radost desítky let. Kontaktujte nás. Vyplatí se to.