Jako otevřít konzervu aneb Nenechte si prodat nekvalitní dveře

Jak poznat nekvalitní bezpečnostní dveře? Mezi kvalitními a nekvalitními bezpečnostními dveřmi je velký rozdíl, a to nejen v ceně. Laik nepozná rozdíl, ale na pohled solidní bezpečnostní dveře, které jsou podezřele levné, nejsou pro zloděje velkou překážkou. Úspora financí v tomto případě není na místě.

Konstrukce

Jediná správná konstrukce bezpečnostních dveří je celokovová. Nikoliv hliníková, napůl dřevěná, dřevěná nebo dokonce plastová.
Dveře, tak jako ty, které nabízí Kavan, mají ocelový Jäcklový profil kolem dokola se svislou přepažující konstrukcí, což dohromady dává pevnou celoocelovou konstrukci.

Tady vysvětlujeme, proč nejsou dřevěné dveře ideální…

„Běžné dřevěné dveře mají smrkový rám a tam se kovové prvky vytrhnou. Zloděj vyštípe smrk, vyštípe zámek a bezpečnostní prvky z křídla. Pak existují i bezpečnostní dveře, které jsou z dřevěného rámu. Také nemají tak dobrou nosnost, jako ocelové.“

Pancéřování

Nekvalitní dveře působí na první pohled a dotyk bytelně a zdá se, že jsou kovové. Jenže tloušťka ocelového plátu je v tomto případě srovnatelná s konzervou.
Kvalitní dveře mají na vnější, nebo na obou stranách ocelový plát tloušťky 1,5 mm, který je přivařen na ocelovou konstrukci a který zamezí přístupu přes plochu dveří.

 

Zamykací systém

Existuje spousta náhražek a nekvalitních zámků (např. lištový), které se jeví jako vícebodové, ale opak je pravdou. Dveře musí být zabezpečeny v celé ploše dveří, to znamená na zámkové i pantové straně. 
Ve dveřích Kavan je zabudovaný špičkový ocelový vícebodový rozvorový systém Mul-T-Lock, který působí ve výše zmiňovaném ocelovém rámu, a který se do zárubně rozevírá v 5ti až 16ti kotevních bodech, vždy na zámkovou i pantovou stranu, a drží tak dveře pevně v zárubni.

Zámková vložka

Neméně důležitá součást bezpečnostních dveří. Dbejte na rozdíl mezi obyčejnou „fabkou“ a bezpečnostní vložkou, certifikovanou na bezpečnostní třídu a zkoušenou proti známým druhům nedestruktivního vniknutí, jako je Bumping Lock Picking, vyhmatání apod. 
Do našich dveří používáme vysoce kvalitní vložky Mul-T-Lock ve třídách bezpečnosti 3. až 4. (co je to bezpečnostní třída?), které jsou na tyto typy vniknutí testovány a jsou chráněny bezpečnostní kartou a patentovou ochranou profilu klíče proti nežádoucím pokusům o duplikaci, např. v případě půjčení či ztracení klíče.

Bezpečnostní kování

I zde se na první pohled můžete splést. Kování jsou podobná a je dobré neuspěchat výběr a zjistit si, že se opravdu jedná o spolehlivé a hlavně bezpečnostní kování. 
Mezi kvalitní patří bezpečnostní kování Rostex, Richter, Mul-T-Lock či M&T, které je kovové a hlavně má překrytí zámkové vložky a v něm čočku z kalené oceli. Ta chrání zámkovou vložku proti destruktivním typům vniknutí, tzn odvrtání, vylomení apod.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějších dveří.
Pořízení kvalitních bezpečnostních dveří není nákup, nýbrž investice do vašeho bezpečí i bezpečí vaší rodiny, a proto je dobré vybrat správně a poradit se s odborníky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s