Pozor na šmejdy: za tisíce slibují bezpečnostní dveře, dostanete obyčejné

Firma specializující se na prodej a montáž bezpečnostních a ohnivzdorných dveří nabízí hlavně seniorům bezpečnostní dveře za 15 tisíc korun. Skvělá cena, řeknete si možná. Problém je v tom, že nainstalují běžné interiérové dveře, ale to už důchodce nepozná.

Právo zjistilo, že v souvislosti s těmito případy kriminalisté obvinili z podvodu jednatele firmy Vladimíra P. (47) a jeho o deset let mladšího spolupracovníka. Bohužel neuvádějí další podrobnosti,  například název firmy.

„Pod smyšlenými legendami uváděli poškozené v omyl. Tvrdili jim, že stávající vstupní dveře do jejich bytů jsou z hlediska bezpečnosti a současných předpisů nevyhovující,“ uvedl zdroj, který je obeznámen s detaily vyšetřování.

Když senioři po čase nabídku zkoušeli odmítnout, muži jim tvrdili, že jde o rozhodnutí správce domu a že dveře budou měnit všem plošně. I to je jeden z nátlakových způsobů.

Jak poznat kvalitní dveře?

Mezi kvalitními a nekvalitními bezpečnostními dveřmi je velký rozdíl, a to nejen v ceně. Laik může mít problém, ale byť na pohled solidní bezpečnostní dveře, zároveň podezřele levné, nejsou pro zloděje velkou překážkou.

Jediná správná konstrukce bezpečnostních dveří je celokovová. Nikoliv hliníková, napůl dřevěná, dřevěná nebo dokonce plastová.

Dveře, tak jako ty, které nabízí Kavan, mají ocelový Jäcklový profil kolem dokola se svislou přepažující konstrukcí, což dohromady dává pevnou celoocelovou konstrukci.

Více o tom, jak mají vypadat kvalitní bezpečnostní dveře, se dočtete po kliknutí SEM.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s